KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 16144036
nr 1614 4036
Ilona Tokay
(1907-1988), Ungern
Pasteller, 2 st, Signerade, daterade 1958. Pastell, ca 40x51 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Ilona Tokay, konstnär född 1907, död 1988 .
måndag 22 april 2024
kl 18:20:11